Lekarze Szpital św. Łukasza uczestnikami Mistrzostw Lekarzy w Triathlonie – X Frydman Triathlon

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dnia 30 czerwca lekarze ze Szpitala św. Łukasza, w składzie Dr Adrian Błasiak, Dr Rafał Ring oraz dr Mikołaj Podsiadło,  wystartowali w Mistrzostwach Lekarzy w Triathlonie w ramach X Frydman Triathlonu organizowanego we Frydmanie na Spiszu.

Triathlon, w którym nasza reprezentacja występująca w nieformalnej drużynie założonej przed rokiem przez dra Błasiaka TriMed Podbeskidzie, rozgrywany był na dystansie olimpijskim, a więc najbardziej klasycznym.

Składa się na niego 1500 m pływania w wodach otwartych (tutaj jeziora Czorsztyńskiego), 40 km wyścigu rowerowego (tym razem po wzgórzach i podjazdach podtatrza)  oraz 10 km biegu (tu w okolicach wioski Frydman).

Mimo temperatury sięgającej w słońcu ponad 50°C, lekarzom Szpitala św. Łukasza udało się wywalczyć trofea i tytuły:

Dr Mikołaj Podsiadło  – Mistrza Polski Lekarzy na 1. miejscu podium,

Dr Adrian Błasiak  – 2 wicemistrz Polski na miejscu 3.

Dr Rafał Ring docierając na metę niewiele później także zaprezentował świetną formę i determinację w dobrej kondycji prezentując się na finiszu.

W szampańskiej atmosferze wspólnie stojąc na podium odśpiewaliśmy zagrany na naszą cześć Mazurek Dąbrowskiego i pełnymi piersiami krzycząc ,,Jeszcze Polska nie zginęła” manifestowaliśmy radość z sukcesu i ciężkiej pracy minionych miesięcy. Mieszkańcy oraz zawodnicy pod sceną spontanicznie dołączyli do śpiewu co stworzyło klimat ogólnej jedności i radości z samego sportu – bo czyż nie o to chodzi by po prostu się ruszać?

Sygnał puszczony z podium przez naszą reprezentację do lekarzy startujących w tej dyscyplinie w całej Polsce był jasny – w tym roku nie ma lepszej drużyny w tym kraju, a kto wie co pokaże przyszłość!

Link do zawodów

https://www.facebook.com/FundacjaFrydmanTriathlon/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARDPwn0hzE3CUmUNcrd3-JKRlI0sdj1yRq52FijY_UAEBdXtwg28eX_Li9WW29r9qMoxJO5tdHfr8hWk

http://www.frydmantri.pl

Serdecznie gratulujemy sportowego ducha walki i wyników.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mpc_grid_images images=”738,739,740,741″ cols=”2″ gap=”20″ image_opacity=”100″ effect=”none” image_hover_opacity=”100″][/vc_column][/vc_row]

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

YouTube