SUPPORT MEDYCZNY dla klubów sportowych

Zdrowie sportowca to znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Dziś, to być, albo nie być. Kariera sportowców zawodowych zwykle nie trwa długo. To moment, w którym dają z siebie wszystko, często znacznie przekraczając optymalne możliwości organizmu.
Cały świat słyszał o przypadkach, w których to dosłownie sekundy decydowały o tym, że nigdy więcej nie staną do walki o zwycięstwo w swojej dyscyplinie.

Marek Citko – piłkarz

Miał w swojej karierze sporo szczęścia, był reprezentatem kraju, którego bramkę na Wembley pamiętamy wszyscy, jednak to w ligowym meczu z Górnikiem Zabrze przytrafiła mu się kontuzja, po której już nigdy nie powrócił do pełnej sprawności, która wymagana jest na murawie.

Rey Misterio – wrestler

Podczas jednej z walk padł ofiarą brutalnego ataku ze strony swojego przeciwnika – Setha Rollinsa. Swoją karierę rozpoczął mając 14 lat i po 18 latach na ringu musiał się z nim pożegnać, mimo doskonałej formy.

Adam Nawałka − piłkarz/trener

Jego przypadek jest pewnego rodzaju chichotem losu. Dbał o siebie jak profesjonalista, doskonale się odżywiał, w trening wkładał całe swoje serce, dbając o motorykę. Kiedyś taka postawa nie była normą. Nawałka był zatem wzorem do naśladowania. Jednak wyjazd na Kubę i związany z tym brak odpowiedniego przygotowania do sezonu, doprowadziły go do licznych kontuzji. W ich obliczu musiał zrezygnować z zawodowego uprawiania sportu. Odnalazł się w roli trenera.

Jak widać odpowiedzialność i właściwe przygotowanie są niezwykle ważne w sporcie zawodowym, ale również amatorskim. Wszyscy mamy jeden cel. Być najlepszą wersją siebie, ale przy tym pozostawać w zdrowiu.
Nasz Szpital oferuje kompleksową opiekę nad zawodowcami. Kluby sportowe, z którymi współpracujemy, mogą liczyć na błyskawiczną reakcję, diagnostykę na bardzo wysokim poziomie oraz kontakt ze sztabem specjalistów, którzy na anatomii sportu znają się doskonale, wyznaczając trendy w leczeniu zachowawczym oraz pourazowym.

Zapraszamy do kontaktu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

YouTube