Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/apismedi/domains/ortopedia-sportowa.pl/public_html/wp-content/plugins/Revolution Slider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/apismedi/domains/ortopedia-sportowa.pl/public_html/wp-content/plugins/Revolution Slider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/apismedi/domains/ortopedia-sportowa.pl/public_html/wp-content/plugins/Revolution Slider/includes/output.class.php on line 3708
Sport Zawodowy - Ortopedia Sportowa

SPORT ZAWODOWY

Opieka ortopedyczna dla zawodowych sportowców

Centrum Ortopedii Sportowej zajmuje się specjalistyczną diagnostyką i leczeniem sportowców na każdym poziomie zaawansowania. Szpital posiada nowoczesne i szerokie zaplecze diagnostyczne, włącznie z Wysokopolowym Rezonansem Magnetycznym (3.0T). W Centrum pracuje zespól kilkunastu lekarzy ortopedów i traumatologów, specjalizujących się w leczeniu pełnego zakresu kontuzji sportowych oraz funkcjonuje Oddział Szpitalny z blokiem operacyjnym, gdzie przeprowadzane są konieczne zabiegi chirurgiczne. Dopełnieniem leczenia jest zapewnienie odpowiedniej rehabilitacji przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Czytaj więcej

Kompleksowość opieki ortopedycznej znacząco wpływa na skrócenie czasu powrotu do pełni formy, tak ważnej dla profesjonalnych sportowców. W Szpitalu św. Łukasza zawodnicy otrzymują dostęp do pełnego zakresu usług – od szerokiej diagnostytki, konsultacji  medycznych, zabiegów, kończąc na rehabilitacji.

Centrum Ortopedyczne Szpitala św. Łukasza ma bardzo duże doświadczenie w diagnostyce i leczeniu kontuzji sportowych, zarówno tych powstałych w wyniku amatorskiego i rekreacyjnego uprawiania sportu, jak i leczeniu kontuzji zawodników uprawiających sport na poziomie zawodowym.

Kompleksowe podejście do zagadnień urazów sportowych, bogata wiedza medyczna i wieloletnie doświadczenie lekarzy zwiększają szanse na bardzo szybki powrót do pełnej sprawności ruchowej.

Szpital św. Łukasza w Bielsku-Białej oferuje:

 • check
  Konsultacje w zakresie profilaktyki urazów sportowych
 • check
  Kompleksowe badania diagnostyczne
 • check
  Konsultacje medyczne lekarzy specjalistów ortopedii i traumatologii
 • check
  Małoinwazyjne leczenie operacyjne
 • check
  Pełną opiekę pooperacyjną
 • check
  Efektywny system rehabilitacji dopasowany do rodzaju kontuzji

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ
CENTRUM ORTOPEDII SPORTOWEJ

URAZY SPORTOWE

Typowe urazy i uszkodzenia w sporcie, zarówno zawodowym, jak i amatorskim, można podzielić na dwie główne grupy. „Urazy ostre” – dochodzi do zadziałania znacznych sił, często skutkują widoczną kontuzją. Dochodzi wtedy do stłuczeń, zwichnięć, skręceń, zdarzają się także złamania.

Drugą grupą są „urazy zmęczeniowe” czyli tzw. mikrourazy powstające na skutek nadmiernej eksploatacji tkanek. Mikrourazy są spowodowane przez cyklicznie powtarzające się przeciążenia, co w rezultacie prowadzi do stanu zapalnego przeciążonych obszarów organizmu. Powtarzające się w wyniku nadwyrężeń zapalenia, prowadzą do zmian zwyrodnieniowych i różnych objawów, które tym zmianom towarzyszą.

ORTOPEDIA SPORTOWA

Obszary działania ortopedy sportowego:

 • wszelkie urazy i kontuzje sportowe,
 • zwichnięcia i złamania kończyn,
 • pęknięcia i stłuczenia kości,
 • ograniczona ruchomość kończyn,
 • uszkodzenia mechaniczne kończyn,
 • deformacje kostne u sportowców,
 • zapalenia ścięgien i elementów stawów (np. łokieć tenisisty)
 • obrzęki w obrębie stawów.

ZOBACZ MATERIAŁY WIDEO
NA TEMAT ORTOPEDII SPORTOWEJ

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Godziny pracy rejestracji
Poniedziałek-Piątek   07:00-19:00

Facebook

YouTube