Sport Zawodowy

SPORT AMATORSKI

Leczenie kontuzji i urazów sportowych

Centrum Ortopedii Sportowej zajmuje się specjalistyczną diagnostyką i leczeniem sportowców na każdym poziomie zaawansowania. Szpital posiada nowoczesne i szerokie zaplecze diagnostyczne, włącznie z Wysokopolowym Rezonansem Magnetycznym (3.0T). W Centrum pracuje zespól kilkunastu lekarzy ortopedów i traumatologów, specjalizujących się w leczeniu pełnego zakresu kontuzji sportowych oraz funkcjonuje Oddział Szpitalny z blokiem operacyjnym, gdzie przeprowadzane są konieczne zabiegi chirurgiczne. Dopełnieniem leczenia jest zapewnienie odpowiedniej rehabilitacji przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

 Kompleksowość opieki ortopedycznej znacząco wpływa na skrócenie czasu powrotu do pełni formy, tak ważnej dla profesjonalnych sportowców. W Szpitalu św. Łukasza zawodnicy otrzymują dostęp do pełnego zakresu usług – od szerokiej diagnostyki, konsultacji medycznych, zabiegów, kończąc na rehabilitacji. Centrum Ortopedyczne Szpitala św. Łukasza ma bardzo duże doświadczenie w diagnostyce i leczeniu kontuzji sportowych, zarówno tych powstałych w wyniku amatorskiego i rekreacyjnego uprawiania sportu, jak i leczeniu kontuzji zawodników uprawiających sport na poziomie zawodowym. Kompleksowe podejście do zagadnień urazów sportowych, bogata wiedza medyczna i wieloletnie doświadczenie lekarzy zwiększają szanse na bardzo szybki powrót do pełnej sprawności ruchowej.

Przykładowe procedury wykonywane w obrębie stawu barkowego:

Konsultacje w zakresie profilaktyki urazów sportowych
Kompleksowe badania diagnostyczne
Konsultacje medyczne lekarzy specjalistów ortopedii i traumatologii
Małoinwazyjne leczenie operacyjne
Pełną opiekę pooperacyjną
Efektywny system rehabilitacji dopasowany do rodzaju kontuzji

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ CENTRUM ORTOPEDII SPORTOWEJ

URAZY SPORTOWE

Typowe urazy i uszkodzenia w sporcie, zarówno zawodowym, jak i amatorskim, można podzielić na dwie główne grupy. „Urazy ostre” – dochodzi do zadziałania znacznych sił, często skutkują widoczną kontuzją. Mamy wówczas do czynienia ze stłuczeniami, zwichnięciami, skręceniami, zdarzają się także złamania.

Drugą grupą są „urazy zmęczeniowe” czyli tzw. mikrourazy powstające na skutek nadmiernej eksploatacji tkanek. Mikrourazy są spowodowane przez cyklicznie powtarzające się przeciążenia, co w rezultacie prowadzi do stanu zapalnego przeciążonych obszarów organizmu. Powtarzające się w wyniku nadwyrężeń zapalenia, prowadzą do zmian zwyrodnieniowych i różnych objawów, które tym zmianom towarzyszą.

ORTOPEDIA SPORTOWA

Obszary działania ortopedy sportowego:
  • wszelkie urazy i kontuzje sportowe,
  • zwichnięcia i złamania kończyn,
  • pęknięcia i stłuczenia kości,
  • ograniczona ruchomość kończyn,
  • uszkodzenia mechaniczne kończyn,
  • deformacje kostne u sportowców,
  • zapalenia ścięgien i elementów stawów (np. łokieć tenisisty),
  • obrzęki w obrębie stawów.
Aktualny grafik godzin przyjęć wszystkich lekarzy, z informacją o tym w jakich dniach i jakich godzinach przyjmują poszczególni specjaliści dostępny jest na stronie Szpitala św. Łukasza.

ZOBACZ MATERIAŁY WIDEO NA TEMAT ORTOPEDII SPORTOWEJ

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Godziny pracy rejestracji Poniedziałek-Piątek   07:00-19:00

Facebook

YouTube