Triatlon FRYDMAN 24 czerwiec 2018
24 czerwca, 2018
dr Julitta Solecka – wśród medalistów Mistrzostw Europy Lekarzy w narciarstwie alpejskim
11 lutego, 2019

Ultramaraton w Beskidzie Żywieckim – 11 sierpnia 2018

Już po raz siódmy Beskid Żywiecki gościł uczestników ultramaratonu górskiego „Chudy Wawrzyniec”. Pomimo śmiesznej nazwy jest to morderczy bieg po górach  na dystansie 52, 82 lub 100 km. Start w Rajczy o 4 nad ranem, meta w Ujsołach, na mostku przy amfiteatrze. Od lat, sierpniowy letni weekend zaraz po dniu św. Wawrzyńca (10 sierpień) zaskakuje uczestników maratonu pogodą. Siódma edycja przyniosła ze sobą deszcz i ochłodzenie. Lekarze Szpitala Św. Łukasza ukończyli bieg: dr. Mikołaj Podsiadło ukończył bieg w pierwszej piątce na dystansie 82 km (czas 9:35 h) oraz dr. Rafał Ring ukończył bieg 52 km na 67 pozycji (czas 7:09 h). Jest to wielki wyczyn podkreślający hart ducha obu naszych doktorów.